U okviru 15. kola Premijer lige BiH, Široki Brijeg je na svom terenu ubjedljivo pobijedio Radnik. Konačan rezultat je glasio 5:0 u korist domaćina.

Široki je od samog početka nametnuo svoj tempo, a do prvog pogotka su mogli stići već poslije nešto manje od pola minuta igre. Marko Pervan je nakon ukradene lopte šutrao sa vrha šesnaesterca, ali nije bio dovoljno precizan.

Domaćini su nastavili sa ofanzivnom igrom, a to im se isplatilo u četvrtom minutu. Dino Ćorić je sa desne strane pronašao Tonija Jovića, a sjajni napadač je lako pogodio za 1:0

Ovo ni izbliza nije bilo sve od Širokobriježana, koji su nastavili sa dominacijom i kruženjem oko gola gostiju, međutim neko vrijeme nisu uspjeli stvoriti izglednu situaciju pred protivničkim golmanom.

Klub iz Bijeljine je prvu priliku imao iz kontre u 24. minutu, kada je Milan Vušurović atraktivno petom ostavio loptu za Kenana Šarića, čiji je udarac lijevom nogom iz prve završio u vanjskom dijelu mreže. Izgledalo je da bi ovo mogao biti početak povratka Radnika, ali to se nije desilo.

U 30. minutu, Široki je udvostručio prednost. Jović je šutirao sa lijeve strane, Dalibor Kozić je to uspio odbraniti, ali lopta se odbila do Stipe Jurića, kome nije bilo teško da poentira. Samo dva minuta kasnije, Jović je bio siguran za 3:0. Slično kao i na samom početku utakmice, Ćorić ga je pronašao sa desne strane, a on je bio neumoljiv.

Do kraja poluvremena, nije bilo promjene rezultata, pa se na veliki odmor otišlo sa prednošću domaćih od tri gola razlike.

Bijeljinci su imali veliku priliku na samom početku drugih 45 minuta, Saša Novaković je šutirao glavom poslije kornera, ali lopta je pogodila stativu.

Širokobriježani su se ubrzo vratili igri koju su imali u prvom dijelu, a do četvrtog zgoditka su stigli u 71. minutu. Filip Brekalo je odlično centrirao, a Kristijan Medić se dobro snašao i Kozić je još jednom bio savladan

Bilo je jasno da je Radnik u nokautu, a novi šok za goste je uslijedio u 76. minutu. Jović je bio glavni akter odlične akcije, izgledalo je da će šutirati, ali prevario je protivničku odbranu i proslijedio loptu na stranu do Medića, koji je uputio centaršut, a Viktor Angelov je bio najviši u skoku i glavom pogodio za 5:0.

Do kraja utakmice, domaćini su nastavili sa mnogo konkretnijom igrom, ali rezultat je ostao nepromijenjen. Nakon posljednjeg sudijskog zvižduka, na semaforu je stajalo 5:0 u korist Širokog. Radniku je ovo bila prva utakmica bez dosadašnjeg trenera, Slavka Petrovića, a evidentno je da su promjene u ovom timu neophodne.

U narednom kolu, pobjednik iz ovog duela će igrati protiv Borca u Banjaluci, a Bijeljinci će na svom terenu dočekati Krupu.