U okviru osmog kola Lige BiH u košarci, Široki je savladao Mladost rezultatom 86:74 (26:14, 16:23, 20:20, 24:17).

Široki je otvorio susret tako što je Jure Zubac bio polovično precizan sa linije slobodnih bacanja, a uslijedili su i poeni Lovre Buljevića. Mladost je uzvratila preko Srđana Milanovića i Stefana Lakića, a u strijelce se za domaćina upisao i Rašon Dejvis. Amerikanac je nastavio sa agresivnom igrom u napadu, a na nešto više od dva minuta do kraja četvrtine, poslije novih poena Zubca, rezultat je bio 19:12 u korist izabranika Damira Vujanovića. Dominik Vujanović je svojom trojkom u posljednjem minutu pogodio za 26:12 i tim rezultatom se otišlo na prvi odmor.

U nastavku, Mrkonjićani su zaigrali nešto bolje i preko Đorđa Aleksića i Pavela Lobareva napravili seriju od 5:0 na samom početku druge dionice. Dario Drežnjak je pogotkom van linije 6,75m na drugoj strani odveo svoju ekipu do nove dvocifrene prednosti (29:19), ali gosti su nastavili sa postepenim vraćanjem u utakmicu. Na 30 sekundi do isteka ovog perioda, Jovan Đorđević Marinković je smanjio na 40:37, a konačan rezultat prvih 20 minuta (42:37) je postavio Anto Marušić.

Treći kvartal je protekao u izjednačenoj igri. Đorđević Marinković je u trećem minutu pogotkom za tri smanjio na 47:43, ali Dejvis je odgovorio na drugoj strani i ubrzo odveo Široki na 51:46. Mateo Čolak je pogodio trojku za domaćine na nešto više od četiri minuta do kraja pretposljednje dionice, pa je njihova prednost u tom momentu iznosila +11 (57:46). Izabranici Žarka Milakovića su još jednom smogli snage da se vrate i napravili su seriju od 7:0, a u četvrtinu četvrtinu se ušlo rezultatom 62:57 za Širokobriježane.

U finalnih deset minuta, uglavnom se igralo koš za koš i izgledalo je da će doći do neizvjesne završnice. Na malo manje od četiri minuta do kraja utakmice, Đorđević Marinković je smanjio zaostatak svoje ekipe na samo -1 (71:70), ali Široki je još jednom uspješno odbio nalet Mrkonjićana. Drežnjak i Dejvis su bili igrači koji su preuzeli odgovornost, a Zubac je nedugo zatim pogodio za +10 (82:72). Hrabra ekipa Mladosti, koja je u ovom meču bila znatno oslabljena, više nije uspjela da se približi i konačan rezultat utakmice je glasio 86:74 za Vujanovićev tim.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Dejvis sa 17, a na drugoj strani, Đorđević je postigao 20 poena.

U narednom kolu, Široki će igrati protiv Čapljine, a Mladost će ukrstiti koplja sa Promom.