Široki Brijeg je na svom parketu u trećem kolu Lige Bosne i Hercegovine pobijedio Borac rezultatom 86:75 (21:16, 15:20, 29:18, 21:21).

Otvorio je Božo Đumić utakmicu prvi svojim poenima za dva, a zatim vezanim poenima Tavarijusa Šajna Borac dolazi do prednosti 8:0 nakon nešto više od dvije minute igre. Brzo su se domaći vratili iz rezultatskog deficita i poenima Mate Mandića poveli sa 12:10 na 4:47 do kraja prve četvrtine. Isti igrač postavio je konačnih 21:16 nakon prvih deset minuta igre.

U drugoj četvrtini Široki je postepeno povećavao svoju prednost i na 6:35 do kraja poluvremena Jure Zubac je pogodio bacanja za rezultat 31:22. Nikola Tanasković bio je raspoložen u redovima gostiju i svojim poenima preokrenuo rezulatat na 34:33 na nešto više od minut do kraja druge dionice. Mandić je pogodio uz faul u narednom napadu i na odmor se otišlo rezultatom 36:35.

Razliku i veliku stvar u pobjedi domaći su napravili u trećoj četvrtini koju su dobili rezultatom 29:18. Postizao je Široki poene iz svakog napada, dok su se na drugoj strani gosti dosta mučili. 7 minuta bilo je do isteka treće četvrtine kada je Zubac položio loptu u koš za 49:40. Rašon Dejvis je svojim poenima doveo Široki na prvu dvocifrenu prednost na 5:45 do kraja treće dionice (55:44). Išao je Široki i na plus 15 u ovom dijelu igre, ali se na kraju u posljednjih 10 minuta ušlo rezultatom 65:54.

Nije Borac uspjevao da ugrozi Široki u posljednjoj dionici koji je rutinski priveo meč kraju i slavio rezultatom 86:75.

Najefikasniji u pobjedi Širokog bio je Dario Drežnjak sa 20 poena i 12 skokova. U redovima Borca Šajn je postigao 20 koševa. Tanasković je imao dabl-dabl učinak sa 17 poena i 10 skokova.