U glavnom gradu Bugarske danas su odigrani mečevi četvrtfinala, a pobjede i u naredni krug prošli su Rišar Gaske, Janik Siner, Vasek Pospišil i Adrijan Manarino.

Mladi Janik Siner pobijedio je danas Aleksa De Minaura 2:1 u setovima (6:7, 6:4, 6:1). Italijan koji je inače 44. teniser svijeta imao je čak pet puta vođstvo u gemovima, ali ga je nešto stariji kolega iz Australije uspio slomiti na kraju i povesti sa 1:0. U drugom setu De Minaur kod rezultata 3:3 u gemovima, gubi servis i tu Siner stupa na scenu gdje pravi preokret, dolazi do prednosti od 6:4 i izjednačenja u setovima. U odlučujućem setu nije bilo dileme. Mladi teniser je svom protivniku dozvolio samo jedan gem, a De Minaura je koštalo i to što je izgubio tri servisa.

Rišar Gaske je bio bolji danas od Salvatorea Karusa rezultatom 2:0 (7:6, 7:5). Prvi set je pripao iskusnijem Gaskeu koji je bio bolji u taj-brejku. Italijan je imao prednost od 3:1, ali je kasnije izgubio dvije servis lopte i 34-godišnji teniser je poveo sa 5:4 i na kraju dobio sa 7:4. Gaske je još u ranom dijelu imao vođstvo i činilo se da neće susret biti neizvjestan. Ipak Francuz gubi servis, i Karuso osvaja peti gem za 5:5. Upravo je Italijan taj koji je na kraju loše servirao i to je iskoristio Gaske za 7:5.