Australijan open: Kirjos zapalio publiku pa stao, Austrijanac preokretom do osmine finala

Plasman u osminu finala Australijan opena pobjedama danas su osigurali još i Miloš Raonić, Feliks Ože-Alijasim, te Dominik Tim.

Miloš Raonić je u četiri seta uspio pobijediti Martina Fučoviča i plasirati se u naredno kolo Australijan opena. Kanađanin je prvi set pretvorio u svoju korist tek u taj-brejku, da bi u drugom na korak od istog posustao i izgubio 7:5.

Naredna dva seta bila su rutina za Raonića jer je oba seta dobio rezultatom 6:2, 6:2. On će u osmini finala igrati protiv Novaka Đokovića.

Feliks Ože-Alijasim izbacio je u tri seta 11. nosioca Denisa Šapovalova rezultatom 7:5, 7:5, 6:3.

Po dva brejka napravio je Francuz u prva dva seta i u ključnim trenucima bio koncentrisaniji, te stekao veliku prednost koju je u trećem setu potvrdio i savladao favorizovanog Šapovalova.

On će u osmini finala igrati protiv Aslana Karatseva.

U spektaklu u posljednjem danu sa publikom Dominik Tim je u pet setova pobijedio domaćeg tenisera Nika Kirjosa.

Sjajno je krenulo za Kirjosa jer je u prvom gemu oduzeo servis protivniku i do kraja održavao tu prednost, te poveo sa 6:4 i 1:0 u setovima.

Istim rezultatom Australijanac je dobio i drugi set, a brejk je napravio u najboljem mogućem trenutku pri rezultatu 4:4. Posljednjim poenom i servisom “ispod ruke” zapalio je publiku i tada je djelovalo da je sve na njegovoj strani, jer Tim do tada očigledno “nije bio na meču“.

Ipak nakon toga situacija na terenu se okrenula. Odjednom onaj nervozniji postao je Kirjos, dok je Tim lagano uspostavljao kontrolu. Gotovo identični prvom i drugom, bili su treći i četvrti set, samo što su otišli na stranu Dominika Tima.

U posljednjem odlučujućem setu jedan brejk je bio dovoljan Timu da sačuva prednost i plasira se u naredno kolo gdje će igrati protiv Grigora Dimitrova.