Australijan open: Kraj za Krajinovića, Čilić prošao dalje

Srpski teniser Filip Krajinović poražen je u prvom kolu Australijan opena sa 3:0 (6:3, 6:4, 7:5) od Argentinca Dijega Švarcmana, dok je Marin Čilić iz Hrvatske bio bolji od Emilija Gomeza iz Ekvadora sa 3:0 (6:3, 6:1, 6:2).

Krajinović je već u prvom kolu naletio na 13. tenisera svijeta i nije uspio da pruži jači otpor, već je poražen u tri seta. Na samom startu Argentinac je napravio brejk, pa je Filip odmah uzvratio ribrejkom, ali je već gem kasnije Švarcman ponovo napravio brejk i njega je čuvao do samog kraja seta, kada je još jednom oduzeo protivniku servis gem za 6:3.

U drugom setu je bilo mirno do osmog gema, jer je Dijego napravio gem i kada je servirao za osvajanje seta Krajinović je uspio da uzvrati istom mjerom. Ipak već u narednom gemu Argentinac je opet napravio brejk i sa 6:4 stigao do prednosti od 2:0.

Oba tenisera kao da su se pretplatila kada prvi napravi brejk, da i naredna dva gema budu brejkovi i tako je bilo u trećem setu, a ovaj put je opet Švarcman još jednom oduzeo Krajinoviću servis gem i sa 7:5 stigao do pobjede i plasmana u drugo kolo gdje će igrati protiv Kristofera O’Konela.

Sa druge strane teniser iz Hrvatske Marin Čilić je imao dosta lakši zadatak protiv Emilija Gomeza iz Ekvadora. U prvom setu Gomez je napravio brejk za 3:2, ali je Čilić odmah napravio ribrejk i kasnije je još jednom oduzeo servis gem rivalu za 6:3. Drugi set je protekao dosta lakše, tako što je Marin tri puta napravio brejk i taj dio igre osvojio sa 6:1.

Treći set je počeo mirnije, ali je onda kod rezultata 2:2 Čilić zaigrao puno bolje i sa četiri vezana gema stigao do pobjede od 3:0 i plasmana u drugo kolo gdje će igrati protiv Norberta Gomboša.