Španska teniserka Paula Badosa savladala je Ons Žabur iz Tunisa sa 2:0 (6:3, 6:3), dok je Bjeloruskinja Viktora Azarenka bila bolja od Letonke Jelene Ostapenko sa 2:1 (3:6, 6:3, 7:5) u polufinalu Indijan Velsa.

Badosi je ovo prvo učešće na Indijan Velsu i odmah je stigla do samog finala, a prva četiri gema duela protiv Žabur su obilježili brejkovi i brejk lopte. Prvo je teniserka iz Španije napravila brejk, pa su obje propustile po tri brejk šanse, da bi zatim Tunižanka uspjela da uzvrati ribrejkom. Do kraja seta Badosa je još dva puta oduzela protivnici servis gem i tako osvojila prvi set.

U drugom je bilo dosta mirnije, jer je tek u šestom gemu Badosa napravila brejk, pa je zatim propustila tri meč lopte na protivnički servis, ali je iskoristila treću na svoj i tako se plasirala u finale.

Dosta neizvjesniji meč su odigrale Azarenka i Ostapenko, gdje je Letonka imala prednost u prvom setu od 3:0. Uzvratila je Viktorija ribrejkom, no Jelena je ponovo oduzela servis gem protivnici i osvojila set sa 6:3. I u drugom setu je povela sa 2:0, ipak Azarenka je tada napravila preokret i do kraja tog dijela igre protivnici dopustila samo jedan gem, te odvela meč u treći set.

Treći set Azarenka otvara brejkom, da bi Ostapenko uzvratila i izjednačila na 3:3, ali u 12. gemu iskusna Bjeloruskinja pravi još jedan brejk i stiže do pobjede i plasmana u finale.