U drugom kolu ATP turnira u Barseloni, Rafael Nadal je pobijedio Ilju Ivašku sa 2:1 (3:6, 6:2, 6:4), a Andrej Rubljov je savladao Federika Gaja sa 2:0 (6:4, 6:3).

Španac je loše ušao u meč i izgubio je prvi set.

Bjelorus mu je oduzeo servis odmah na početku, a uspješno je održavao prednost u nastavku i sa još jednim brejkom potvrdio osvajanje prvog seta sa 6:3.

Ipak, “Bik sa Majorke” se probudio u drugom periodu, već na startu je napravio jedan, a nešto kasnije i drugi brejk, te je sa 6:2 izjednačio na 1:1 u setovima.

U trećem setu nije bilo brejkova sve do sedmog gema, kada je Nadal konačno slomio otpor protivnika i poveo sa 4:3, a to je do kraja sačuvao i odlučujući period riješio u svoju korist sa 6:4.

Sedmi teniser svijeta nije imao toliko problema kao “Kralj šljake”.

Ipak, prvi set je i u njegovom meču protiv Gaja bio neizvjestan sve do desetog gema, kada je Rubljov napravio brejk i dobio ga sa 6:4.

Drugi set je trajao za nijansu duže, Italijan je oduzeo servis favoritu, ali je on to odmah vratio, te se poslije odvojio na 5:3 i sa 6:3 u drugom setu završio ovaj dvoboj.