Najbolja svjetska teniserka Ešli Barti plasirala se u svoje prvo finale na Vimbldonu pobjedom nad Anđelikom Kerber iz Njemačke od 2:0 (6:3, 7:6).

U duelu šampionke Rolan Garosa 2019. godine i trostruke grendslem šampionke bolje je u meč ušla trenutno najbolja teniserka svijeta. Barti je odmah na startu odbranila dvije brejk lopte, a zatim je napala servis od Anđelik Kerber i iskoristila prvu šansu za brejk. Kasnije je propustila još jednu priliku za brejk i to joj se moglo osvetiti, jer je Nijemica u devetom gemu imala priliku da napravi ribrejk. Ipak Barti se odbranila i odmah zatim iskoristila set loptu za vođstvo od 1:0.

Drugi set je puno bolje otvorila Kerber, pošto je napravila rani brejk i povela sa 3:0. Zatim je Barti pokušala da vrati brejk, ali je ispustila dvije šanse i Kerber se odbranila. Kada je Nijemica servirala za osvajanje seta, Ešli je pokazala zašto je trenutno najbolja na svijetu i bez izgubljenog poena je vratila brejk. Kasnije se otišlo u taj-brejk, gdje je Australijanka izdominirala i sa 7:3 otišla u svoje prvo finale na Vimbldonu.