Bosanskohercegovački teniser Mirza Bašić savladao je turskog tenisera Cema Ilkela rezultatom 2:0 (7:6, 6:3) i tako se plasirao u osminu finala Čelendžera u Splitu.

U prvom setu oba igrača su bila sigurna na svom servisu do desetog gema, kada je Cem Ilkel imao set loptu na servis Mirze Bašića, ali je bosanskohercegovački teniser uspio ostati koncentrisan u ključnim momentima i spasiti ovu šansu. Otišlo se u taj-brejk, gdje je Bašić pronašao svoju igru i poveo sa 1:0 u setovima.

Nastavio je Bašić sa sjajnom igrom i u šestom gemu uspio je da oduzme servis svom protivniku (4:2). Do kraja meča Bašić je bio siguran na svom servisu i tako došao do pobjede i plasmana u osminu finala.

U narednom kolu Bašić će igrati protiv boljeg iz meča Robin Hase i Mark Polmans.