Teniser iz Bosne i Hercegovine Mirza Bašić plasirao se u polufinale Čelendžera u italijanskom gradu Ortisei pobjedom nad Vitalijem Sačkom iz Ukrajine od 2:1 (7:6, 3:6, 6:2).

Prvi set oba tenisera su počela sigurno na svoj servis, da bi u šestom gemu Bašić propustio tri brejk lopte, a kasnije je odbranio jednu i zatim se otišlo u taj-brejk. Tu su mu bila dovoljna dva mini-brejka da osvoji taj dio igre sa 7:3 i povede sa 1:0.

I u drugom setu nije bilo puno prilika da se osvoji protivnički servis gem, tek je Ukrajinac u osmom gemu napravio brejk i odmah zatim ga potvrdio za osvajanje seta sa 6:3. Prvih pet gemova u trećem setu teniseri su bili sigurni na svoj servis, a onda je Bašić zaigrao dosta bolje i dva puta je oduzeo servi gem svom rivalu te je stigao do pobjede od 2:1

On će u polufinalu igrati protiv Maksima Kresija iz Sjedinjenih Američkih Država.