Beretini se pobjedom protiv Hurkača plasirao u finale Vimbldona

U prvom polufinalu ovogodišnjeg Vimbldona Mateo Beretini savladao je Huberta Hurkača rezultatom 3:1 (6:3, 6:0, 6:7, 6:4) i tako se plasirao u finale ovog grend slema.

U prvih šest gemova igralo se uz servis, a oba tenisera su mogla da dođu do brejka, međutim dobri servisi prije svega su bili dominantni u uvodnim momentima (3:3).

U sedmom gemu Mateo Beretini došao je do brejka i u narednom gemu ga i potvrdio, da bi prvi set završio u stilu novim oduzimanjem servisa svom protivniku (6:3).

U drugom setu Huberta Hurkača kao da nije bilo na terenu.

Beretini je dominirao i nije prepustio niti jedan gem Poljaku i uvjerljivo je došao do 2:0 u setovima u ovom polufinalu Vimbldona (6:0).

Treći set bio je potpuna suprotnost u odnosu na prva dva na ovom meču. Oba tenisera su stekla sigurnost u svojim servis gemovima, te je nekarakteristično za ovaj meč, nije viđena niti jedna brejk prilika.

Pobjednik seta riješen je u taj-brejku, a rezultatom 7:3 Hurkač je dobio ovaj set i tako se održao u ovom duelu (7:6).

Na startu četvrtog seta Italijan je došao do dvije brejk prilike, a odmah je iskoristio prvu, te u narednom gemu poveo sa 2:0. U devetom gemu Beretini je došao do prve meč lopte, međutim Hurkač je dobrim servisima uspio da se izvuče iz ovog gema.

Međutim, u narednom gemu Beretini je iskoristio svoju drugu meč loptu i tako se plasirao u svoje prvo grend slem finale (6:4).

U finalu ovogodišnjeg Vimbldona igraće protiv boljeg iz meča Novak Đoković i Denis Šapovalov.