Cicipas nakon prave drame pokorio Majorku

Grčki teniser Stefanos Cicipas osvojio je titulu na turniru u Majorki nakon što je danas u finalu nakon velike borbe savladao Španca Roberta Bautistu Aguta sa 2:1 (6:4, 3:6, 7:6).

Stefanos Cicipas je odlično otvorio meč, brzo stigao do 4:0, ali je Roberto Bautista Agut zaigrao bolje, vratio jedan brejk, ali je ipak prvi dio igre morao prepustiti protivniku.

Poveo je Grk i u drugom setu sa 3:1, ali je Agut uspio da veže pet uzastopnih gemova te da izjednači rezultat u setovima.

Mnogo uzbuđenja viđeno je u odlučujućem setu, a Cicipas je opet bio taj koji je vodio, ovoga puta sa 5:2, ali se Agut opet uspio vratiti i odvesti set u taj-brejk. Tu je ipak grčki teniser pokazao klasu i sa 7:2 stigao do svog desetog trofeja u karijeri.