Cicipas rutinski savladao Sinera, Nadal razbio Karenja Bustu za finale Barselone

Grčki teniser Stefanos Cicipas savladao je Janika Sinera u polufinalu rezultatom 2:0 (6:3, 6:3) i tako zakazao finale sa Špancem Rafaelom Nadalom koji je bio bolji takođe sa 2:0 (6:3, 6:2) od Pabla Karenja Buste.

U prvom polufinalnom duelu Stefanos Cicipas je prvi set dobio zahvaljujući brejku koji je napravio u osmom gemu i sigurno odservirao za vođstvo od 1:0 (6:3). Drugi set počeo je bez brejka u uvodna četiri gema, ali je onda ponovo bio Cicipas taj koji je bio koncentrisaniji. Oduzeo je servis Janiku Sineru i potvrdio novim brejkom u osmom gemu za novo finale (6:3).

Drugi polufinalni par igrali su dva Španca. U prvom setu Rafael Nadal ušao je mnogo motivisaniji u ovaj meč i sa dva brejka prednosti poveo sa 5:1, međutim kada su svi mislili da će “Kralj šljake” odmah dobiti prvi set, Pablo Karenjo Busta se vratio i oduzeo servis Nadalu (5:3), čak je imao i tri brejk prilike da se u potpunosti vrati, ali je Nadal uspio da spasi brejk šanse i da osvoji prvi set sa 6:3.

Nadal je nastavio sa furioznom partijom i u drugom setu. Prvo je poveo sa 4:0, a onda je samo dva gema prepustio svom protivniku za novu pobjedu i novo finale turnira u Barseloni (6:2).

Finalni duel turnira ATP 500 u Barseloni između Nadala i Cicipasa na programu je sutra.