Čileanci sveli Srbiju na minimalne šanse za plasman u polufinale

Čileanski dubl Marselo Barios i Alehandro Tabilo savladali su srpski par Nikola Ćaćić/Matej Sabanov sa 2:1 (6:4, 3:6, 10:7) i tako su donijeli Čileu pobjedu od 2:1 u drugom kolu ATP kupa.

Srbija je danas povela zahvaljujući pobjedi Filipa Krajinovića nad Tabilom, pa je Dušan Lajović zbog povrede u trećem setu predao duel Kristijanu Garinu, da bi zatim na teren izašli dubl igrači. Čileanci su odmah napravli brejk i poveli sa 2:0, da bi Srbija zatim izjednačila na 2:2, ali su Tabilo i Barios uspjeli još jednom da oduzmu servis gem svojim rivalima i sa 6:4 osvoje prvi set.

U drugom setu Čile je poveo sa 3:1 i imao je brejk prednosti, no narednih pet gemova je pripalo Ćaćiću i Sabanovu, koji tu tako odveli meč u treći set. On se igrao do deset, a Čile je poveo sa 4:1, pa je Srbija preokrenula na 6:5, ali su do kraja igrači iz Južne Amerike bili bolji i sa 10:7 su osvojila taj dio igre i donijeli pobjedu svom timu.

Srbija sada ima male šanse da izbori prvo mjesto u grupi i plasman u polufinalu, a za to im je potrebno da savladaju Španiju sa 3:0.

Ranije tokom dana Španci su sa 3:0 bili bolji od Norveške i upisali su drugu pobjedu grupnoj fazi. U grupi D Argentina je sa 3:0 bila bolja od Grčke, a Poljska istim rezultatom od Gruzije, te će te dvije selekcije u međusobnom duelu odlučiti ko će ići u polufinale.