Marin Čilić je nakon tri seta savladao Federika Koriju u prvom kolu mastersa u Majamiju, dok je Miomir Kecmanović bio bolji od Liama Broudija.

Hrvatski teniser je izgubio svoj servis u trećem gemu, ali je potom sa dva brejka preokrenuo i dobio prvi set rezultatom 6:3. Korija je u drugi set istim rezultatom u drugom setu taj dio igre realizovao u svoju korist, pa je o pobjedniku odlučivao treći set.

Tu je Čilić u prvom gemu oduzeo servis protivniku i potom iskusno zatvorio meč ne dozvolivši Koriji nijednu priliku za brejk. On će u sljedećem kolu igrati protiv Čileanca Kristijana Garina.

Srpski teniser Miomir Kecmanović nakon tri seta bio je bolji od Amerikanca Liama Broudija rezultatom 2:1 (7:5, 6:7, 6:1).

Čak pet brejkova viđeno je u prvom setu, gdje se Kecmanović bolje snašao i poveo sa 1:0. Mogao je srpski teniser i ranije osvojiti taj set, ali je pri rezultatu 5:4 na svoj servis propustio set loptu.

U drugom setu Kecmanović je na startu oduzeo protivniku servis, međutim Broudi se uspio vratiti i odvesti set u taj-brejk. Tamo je Kecmanović četiri puta izgubio servis i rezultatom 7:5 Amerikanac je produžio ovaj meč.

Ipak, nije imao snage, a ni kvaliteta da napravi podvig u trećem setu pa je srpski teniser rutinski saa 6:1 zakazao duel protiv Adrijanom Manarinom u drugom kolu.