Čilić neprijatno iznenadio, Zverev siguran do četvrtfinala Kelna

Danas su odigrana i posljednja četiri duela osmine finala ATP turnira u Kelnu. U četvrtfinale danas su se plasirali Aleksander Zverev, Alehandro Davidovič Fokina, Feliks Ože-Alijasim i Roberto Bautista Agut.

Svoje navijače neugodno je iznenadio hrvatski teniser Marin Čilić koji je u osmini finala u Kelnu poražen od Alehandra Davidovič Fokine sa 2:1 u setovima. Poveo je 40. teniser svijeta sa 1:0 osvojivši prvi set rezultatom 6:3. Prvi je Hrvat napravio brejk i u drugom setu, ali ga je na kraju uz veliku borbu izgubio u taj brejku. Nije imao snage Čilić u odlučujućem setu i Davidovič Fokina je sa dva brejka lagano riješio taj ddio igre u svoju korist rezultat 6:2 za ukupni rezultat 2:1 (3:6, 7:6, 6:2). On će u četvrtfinalu igrati protiv Austrijanca Denisa Novaka.

Aleksandar Zverev je u dva seta bez većih problema savladao Španca Fernanda Verdaska sa 6:4, 6:1. Jedan oduzet servis Nijemcu je bio dovoljan da prvi set završi u svoju korist. Sedmi teniser svijeta razbio je protivnika u drugom setu dozvolivši mu da osvoji samo jedan gem. On će se za polufinale boriti protiv Lojda Harisa.

Feliks Ože-Alijasim je u dva seta pobijedio Henrija Laksonena 6:4, 6:1. On će u četvrtfinalu igrati protiv Moldavca Radua Albota.

U posljednjem susretu osmine finala Roberto Bautista Agut bio je bolji od Francuza Žila Simona sa 2:0 u setovima (6:4, 7:6). Španski teniser u četvrtfinalu za protivnika ima Huberta Hurkača.