Hrvatski teniser Marin Čilić savladao je Lorenca Musetija rezultatom 2:0 (6:3, 6:4) i tako se plasirao u osminu finala Mastersa u Majamiju.

Lorenco Museti koji je prošle sedmice došao do polufinala Akapulka ušao je u ovaj duel kao blagi favorit u odnosu na nekadašnjeg trećeg reketa svijeta Marina Čilića.

U petom gemu prvog seta Museti imao je dvije prilike da oduzme servis hrvatskom teniseru, međutim Čilić ne samo što je uspio spasiti ove brejk lopte i dobiti svoj servis gem, nego je odmah u narednom gemu iskoristio momentum i napravio brejk za 4:2. Do kraja seta Čilić je iskusno odigrao i prvi set osvojio rezultatom 6:3.

Drugi set donio je dosta sigurniju igru na obje strane. Prve i jedine brejk lopte viđene su u devetom gemu obog seta kada je hrvatski teniser iskoristio drugu priliku i oduzeo ključni servis gem svom protivniku. U narednom gemu bez većih problema odservirao je za pobjedu i plasman u osminu finala Mastersa u Majamiju.

Većinom ovog meča podsjećao je Čilić na svoje “stare dane” kada je bio treći reket svijeta. U narednom kolu igraće protiv boljeg iz duela Marton Fučovič i Andrej Rubljov.