Damir Džumhur prošao prvu prepreku u kvalifikacijama za Vimbldon

Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur pobijedio je Francuza Kventina Helisa rezultatom 2:0 (6:4, 6:4) i tako se plasirao u polufinale kvalifikacija za treći grend slem sezone, Vimbldon.

U prvom setu Damir Džumhur je iskoristio četvrtu brejk priliku u trećem gemu i u narednom potvrdio brejk za 3:1. Do kraja seta dobro je servirao i održavao prednost, te je u posljednjem gemu sa nulom odservirao za prvi set (6:4).

Drugi set donio je bolju igru Kventina Helisa koji je prvi došao do brejka u petom gemu, međutim Damir je odmah u narednom gemu uzvratio ribrejkom i poravnao na 3:3. Ključni momenat bio je u devetom gemu kada je Džumhur napravio još jedan brejk i tako u sljedećem gemu došao do pobjede u ovom meču i na dva koraka od glavnog žrijeba Vimbldona.

U polufinalu kvalifikacija za Vimbldon Džumhur će se sastati sa boljim iz meča Aleks Molčan i Ernesto Eskobedo.