Fokina

Španac Alehandro Davidovič Fokina pobijedio je Argentinca Federika Delbonisa rezultatom 3:1 (6:4, 6:4, 4:6, 6:4) i tako se plasirao u svoje prvo četvrtfinale Rolan Garosa u karijeri.

Meč je bolje otvorio Federiko Delbonis koji je na startu poveo sa 3:1. Alehandro Davidovič Fokina od tog momenta je uspio da veže četiri gema i da dva puta oduzme servis svom protivniku i da preokrene na 5:3, a onda i sa 6:4 da osvoji prvi set.

U drugom setu viđena je apsolutna dominacija Davidovič Fokine koji je poveo sa 5:1. Od tog trenutka nervoza je ušla u igru Španca i žurio je da što prije završi ovaj set. To je iskoristio Delbonis koji je iskusno ubacivao lopticu u teren dok je Davidovič Fokina ređao greške. U desetom gemu i nakon četvrte set lopte Španac je uspio da dođe do drugog seta i do lakšeg nastavka meča (6:4).

Treći set donio je reviju brejkova. Prvi do prednosti došao je Španac koji je poveo sa 2:1, međutim odmah u narednom gemu Delbonis pravi ribrejk i poravnava na 2:2. U sedmom gemu Davidovič Fokina ponovo došao do prednosti, međutim kao i u trećem setu počeo je da žuri i da promašuje. Ovog puta Argentinac je iskoristio to u potpunosti i došao do seta (6:4).

U četvrtom setu oba tenisera su došla do sigurnosti na svoj servis. Ključan momenat desio se kada je Davidovič Fokina u sedmom gemu ovog seta došao do brejka i tu prednost nije ispustio do kraja (6:4). Ovom pobjedom plasirao se u svoje prvo četvrtfinale Rolan Garosa u karijeri.

U četvrtfinalu ga očekuje duel sa pobjednikom večernjeg meča između Aleksandra Zvereva i Kei Nišikorija.