Dejvis kup: Gojo pobjedom nad Sonegom donio bod Hrvatskoj protiv Italije

Borna Gojo je savladao Lorenca Sonega sa 2:1 (7:6, 6:2; 6:2) i time je Hrvatskoj donio prednost od 1:0 protiv Italije u četvrtfinalu Dejvis kupa.

Prvi set je dobio hrvatski teniser Borna Gojo nakon velike borbe sa Lorencom Sonegom koja je trajala čitavih sat vremena i pet minuta. On je uspješan bio nakon odigranog taj-brejka u kom je Italijana dobio nakon što je on izgubio svoja dva servisa.

Sonega se probudio tokom drugog seta i uzvratio je udarac Goji sa 6:2 u setu, ali se ipak hrvatski predstavnik Dejvis kup reprezentacije nije poljuljao i u trećem setu je trijumfao nad svojim rivalom sa sigurnih 6:2.

On je ovom pobjedom donio prednost reprezentaciji Hrvatske nad Italijom od 1:0, a sljedeći duel ove dvije selekcije igraju trenutno Marin Čilić i Janik Siner.

Ukoliko Hrvatska savlada Italiju u četvrtfinalu ona bi se u polufinalnom susretu mogla naći sa onim ko bude bolji iz duela Srbije i Kazahstana.