Kazahstanski teniser Mihail Kukuškin pobijedio je Miomira Kecmanovića poslije velike borbe rezultatom 2:1 (7:6, 4:6, 7:6) i tako je donio svojoj reprezentaciji prvi poen u četvrtfinalu Dejvis kupa.

Miomir Kecmanović dobro je ušao u meč i odmah na startu došao je do brejka i poveo sa 2:0, međutim Mihail Kukuškin se uspio vratiti u četvrtom gemu i do kraja seta igralo se dosta sigurnije i pobjednik seta je riješen u taj-brejku. On je pripao Kazahstancu sa 7:5.

Na krilima osvajanja prvog seta Kukuškin je sjajno otvorio i drugi set i poveo sa 3:1, ali je od tog momenta uspio samo da osvoji jedan gem i Kecmanović je uspio da sa dva brejka preokrene set u svoju korist i tako poravna rezultat meča (6:4).

U trećem odlučujućem setu viđena je prava drama. Srpski teniser poveo je sa 3:0, a onda je u devetom gemu imao dvije meč lopte na svoj servis, međutim nije ih uspio iskoristiti i ušlo se u još jedan taj-brejk. Tamo je Kecmanović opet imao dvije meč lopte koje nije uspio iskoristiti, za razliku od Kukuškina koji jest svoju petu za veliku pobjedu u ovom maratonskom meču.

Drugi meč igraju Novak Đoković i Aleksander Bublik.