Njemački teniser Jan-Lenard Štruf savladao je Kamerona Norija rezultatom 2:1 (7:6, 3:6, 6:2) i tako je donio svjoj reprezentaciji poravnanje protiv Velike Britanije.

Meč je znatno bolje otvorio Jan-Lenard Štruf koji je na startu poveo sa 3:0. U nastavku uspio se Kameron Nori vratiti u prvi set kada je u sedmom gemu oduzeo servis svom protivniku i u narednom gemu poravnao na 4:4.

Do kraja seta oba tenisera razmijenila su još po jedan brejk, a pobjednik prvog seta riješen je u taj-brejku koji je pripao Nijemcu (7:6).

Drugi set donio je veoma tijesnu bitku, a jedan brejk u šestom gemu bio je dovoljan Noriju da poravna u setovima (6:3). U trećem i odlučujućem setu u prvih pet gemova nije bilo brejka, a onda se Nijemac odvažio i čak dva puta “brejknuo” Norija i tako je slavio u ovom meču.

Odluka o polufinalisti Dejvis kupa odlučivaće se u dubl meču koji bi trebao početi svakog časa. Tamo će se sastati Džo Salisburi i Nil Skupski protiv Kevina Kravica i Tima Pueca.