Dimitrov preko Cicipasa do drugog finala Mastersa u karijeri

Bugarski teniser Grigor Dimitrov savladao je u polufinalu Mastersa u Parizu Stefanosa Cicipasa sa 2:1 (6:3, 6:7, 7:6) i po drugi put će igrati u finalu jednog Mastersa.

Dimitrov je u sjajnoj formi i to je pokazao na ovom turniru. Odmah je na startu meča napravio brejk i poveo je sa 3:0, te je kasnije bez problema uspio da osvoji set sa 6:3.

U drugom setu oba tenisera su čuvala svoj servis, a u devetom gemu Dimitrov je imao dvije brejk šanse koje nije iskoristio, te se otišlo u taj-brejk. Tu je Cicipas odigrao bez greške i sa 7:1 je uspio da dođe do izjednačenja na 1:1 u setovima.

Treći set je bio preslikan kao drugi, s tim što je sada Cicipas u trećem gemu  imao četiri brejk lopte, ali se Dimitrov odbranio. Otišlo se opet u taj-brejk

U drugom polufinalu se sastaju Novak Đoković i Andrej Rubljov.