Srpski teniser Novak Đoković savladao je Lorenca Sonega u polufinalu Mastersa u Rimu nakon tri seta rezultatom 6:3, 6:7, 6:2, nakon čega je priznao da je morao ranije završiti susret.

Đoković je pri rezultatu 6:5 u drugom setu imao dvije meč lopte, ali ih nije iskoristio nakon čega je izgubio taj set.

Uspio sam da odigram jako dobro poslije gubitka drugog seta, a onda je i Sonego imao tri brejk lopte u sljedećeg gemu. Da je počeo brejkom bilo bi drugačije. Imao sam i ja šanse, moram sebe da krivim što nisam ranije završio meč” – rekao je Đoković i dodao:

Moram da se oporavim, na to sam fokusiran. Nemam baš puno vremena, a biće mi potrebne svježe noge za Rafu… Imao sam teške mečeve, ali je i on imao“.

Đoković je danas odigrao dva meča u danu, pošto je nešto ranije savladao Stefanosa Cicipasa u četvrtfinalu.