Đoković

Najbolji svjetski teniser Novak Đoković savladao je u trećem kolu US opena Keija Nišikorija iz Japana sa 3:1 (6:7, 6:3, 6:3, 6:2).

Veoma uzbudljiv meč odigrali su srpski i japanski teniser, a Đoković je propustio dvije brejk lopte na startu meča. Odmah zatim Nišikori je došao u istu situaciju i on je svoju iskoristio. Nije dugo Kei zadržao prednost, jer je Novak izjednačio na 4:4, te se otišlo u taj-brejk. Tu je japanski teniser napravio mini-brejk i osvojio set sa 7:6.

Srpski teniser je u drugom setu napravio brejk za 2:1 i onda je odbranio pet brejk prilika u jednom i još dvije u drugom gemu. To je potpuno slomilo Nišikorija i Novak je sa još jednim brejkom osvojio set sa 6:3.

Nakon što je propustio jednu brejk šansu u drugom gemu, iskoristio je novu u četvrtom za 3:1. Kasnije je Japanac uspio da napravi ribrejk za 4:3, ali je Đoković odmah uzvratio istom mjerom i poveo sa 5:3, a kasnije to potvrdio za 6:3.

U petom setu Novak je prvi brejk napravio u petom gemu, a dva gema kasnije je još jednom oduzeo servis gem rivalu i servirao je za pobjedu. Nišikori je tada propustio dvije brejk lopte, a Đoković je iskoristio svoju treću meč loptu i plasirao se u narednu fazu.

Naredni rival Novaka Đokovića biće bolji iz meča Aslan Karacev – Dženson Broksbi