novak đoković

Najbolji svjetski teniser Novak Đoković savladao je u četvrtfinalu Mastersa u Rimu Feliksa Ože-Alijasima iz Kanade sa 2:0 (7:5, 7:6).

Đoković polako ulazi u sve bolju formu pred Rolan Garos, a da je na dobrom putu pokazao je i današnji meč protiv Kanađanina. Tek u petom gemu vidjeli smo prvu brejk loptu i to za Ože-Alijasima, no Đoković se odbranio i onda je srpski teniser napravio brejk za 5:3. Odmah zatim je rival uzvratio istom mjerom i ostao je u setu, ali je kasnije Novak opet uspio da oduzme servis gem rivalu i osvoji set sa 7:5.

Drugi set je išao mirno do šestog gema kada je Đoković napravio brejk, a odmah kasnije je odbranio brejk loptu protivniku. Nakon toga je srpski teniser propustio jednu meč loptu na protivnički servis, ipak Kanađanin se nije predavao i uspio je da napravi novi brejk te izjednači na 5:5. Fenomenalan meč imala je priliku da gleda rimska publika, a onda je Novak pokazao zašto je najbolji teniser svijeta i u taj-brejku je slavio sa 7:1.

Novak Đoković će u polufinalu Rima igrati protiv Norvežanina Kaspera Ruda.