Đoković preslišao Ruda i uspješno započeo završni Masters u Torinu

Novak Đoković je uspješno započeo takmičenje na ATP Finalu u Torinu pobjedom protiv norveškog tenisera Kaspera Ruda rezultatom (7:6, 6:2).

Meč je bolje otvorio Kasper Rud koji je nakon pet odigranih gemova imao brejk prednosti i vođstvo od 3:2, međutim uspio je prvi reket svijeta da se vrati u ovaj set, a onda i da zaprijeti u desetom gemu kada je Rud morao da spasi dvije set lopte. Prvi set riješen je u taj-brejku koji je pripao Novaku Đokoviću nakon razornog forhenda u posljednjem poenu (7:6).

U drugi set Đoković je ušao sa brejkom prednosti koji je napravio odmah na startu seta, da bi u petom gemu još jednom oduzeo servis svom protivniku i lagano privbeo meč kraju sa 6:2.

U narednom meču završnog Mastersa u Torinu Đoković će igrati protiv Rusa Andreja Rubljova, a taj meč a programu je za dva dana.