Đoković u finalu Sinsinatija

Novak Djoković
Gettyimages

Najbolji svjetski teniser Novak Đoković se plasirao u finale Mastersa u Sinsinatiju nakon pobjede nad Špancem Robertom Bautistom Agutom po setovima 4:6, 6:4 i 7:6(0).

Nije bio to onaj pravi Đoković kakvo smo ga navikli gledati, ali je srpski teniser ponovo pokazao da je najbolji i kada ne ide.

Prvi set je osvojio Agut nakon što je dva puta oduzeo servisu Đokoviću, a Srbin samo jednom. U drugom setu „repriza“ prvog seta, samo je otišla na stranu “broja 1”. Kod rezultata 5:4, Đoković uzima gem na servis Španca i osvaja drugi set.

U odlučujem setu dva vidno umorna tenisera nisu priredili spektakularan tenis, ali jesu veliku borbu u kojoj je Đoković ispustio vođstvo od 5:2 i dopustio 12. teniseru svijeta da preokrene rezultat i servira za meč pri rezultatu 6:5. Međutim, ponovo se budi naš teniser uzima brejk i osigurava odlučujući “taj brejk”. Novak dobija posljednju igru sa čak 7:0 i nakon više od tri sata igre prolazi u finale.

Tamo će ga već za 19 sati čekati Kanađanin Miloš Raonić.