Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur eliminisan je sa turnira u Marbelji. Bolji od njega bio je Alehandro Davidovič Fokina nakon preokreta rezultatom 2:1 (6:7, 6:2, 6:2).

U prvom setu viđena je velika borba. Prva četiri gema su bili brejkovi, dok se teniseri nisu zagrijali i vratili sigurnost u svoj servis. Odluka je pala u taj-brejku, gdje je Damir Džumhur svom protivniku prepustio samo jedan poen i poveo sa 1:0 u setovima (7:6).

Bosanskohercegovački teniser nije uspio prenijeti dobru igru iz prvog seta, a Alehandro Davidovič Fokina je znao to iskoristiti i brejkovima u četvrtom i posljednjem osmom gemu ovog seta poprilično lagano izjednačio rezultat ovog meča.

Treći i odlučujući set bio je za nijansu zanimljiviji od prethodnog, ali završen je istim rezultatom. Davidovič Fokina je odmah napravio brejk na startu seta za 3:0. Pri rezultatu 4:2 za Španca mogao je Džumhur i do povratka, ali nije uspio iskoristiti dvije brejk šanse i tako se ovaj meč završio u korist domaćeg tenisera 6:2.

U osmini finala turnira u Marbelji Davidovič Fokina će se sastati sa Iljom Ivaškom.