Džumhur nije ušao u glavni turnir Beograda

Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur poražen je u posljednjem kolu kvalifikacija ATP turnira u Beogradu od Brazilca Tijaga Monteira sa 2:1 (6:3, 3:6, 6:4).

Nakon pobjede nad Francuzom Žilom Simonom Džumhur nije uspio preći i drugu prepreku do glavnog žrijeba u Beogradu. Brazilac je poveo na startu sa 2:0, pa je Džumhur odmah napravio ribrejk, da bi Monteiro ponovo oduzeo protivniku servis gem. Ubrzo je poveo sa 5:1 i Damir je uspio da vrati jedan brejk zaostatka, ali ne i više od toga, te je prvi set završen rezultatom 6:3.

U drugom setu viđen je samo jedan brejk i to Džumhurov koji mu je bio dovoljan za izjednačenje u setovima na 1:1. Na početku trećeg seta Damir je napravio brejk, no Monteiro je uzvratio povezao tri gema. Opet je teniser iz Bosne i Hercegovine uspio da vrati brejk, pa smo u samoj završnici vidjeli još tri brejka, od toga dva koja je napravio Brazilac što mu je bilo dovoljno za plasman u glavni žrijeb turnira.