U duelu šesnaestine finala ATP turnira u Marbelji iz serije “250”, Damir Džumhur je poslije nešto više od dva sata igre savladao španskog tenisera Nikolasa Sančeza Iskijerda rezultatom 2:0 (6:4, 6:4).

Ubjedljivo je započeo meč bosanskohercegovački teniser i osvojio uvodni gem bez izgubljenog poena. Već u narednom gemu propustio je priliku da mladom Špancu oduzme prednost početnog servisa. Poslije samo nekoliko minuta Džumhur je izgubio svoj servis gem, pa je bio u lošem položaju.

Ipak, uspio je teniser iz Bosne i Hercegovine do kraja seta dva puta oduzeti servis protivniku, pa mu je prvi set pripao rezultatom 6:4 poslije neizvjesne borbe u trajanju od 50 minuta.

Već na početku drugog seta Džumhur je poveo 2:0, rival je uzvratio ribrejkom i rovovskom bitkom na andaluzijskom tlu. Iskijerdo je doveo sebe u poziciju da servira za opstanak u ovom meču, ali pritisak je bio veliki, spasio se čak šest meč lopti, međutim onu sedmu iskoristio je 126. teniser svijeta, pa identičnim rezultatom kao u prvom setu plasirao se u osminu finala.

Džumhuru će tamo protivnik biti još jedan predstavnik španske škole, 196. teniser svijeta, Mario Vilelja Martinez.