(Xinhua/Wu Gang)/Starsport

Škotski teniser Endi Marej savladao je Amerikanca Rejlija Opelku sa 2:1 (6:7, 6:4, 6:4) i tako se plasirao u finale ATP turnira u Sidneju.

Marej iza sebe ima istoriju dugih povreda i dugih perioda izostanaka sa terena, ali je sada po prvi put nakon tri godine uspio da se plasira u finale nekog ATP turnira. U prvom setu nije bilo brejk prilika, te se otišlo u taj-brejk, gdje je Amerikanac poveo sa 4:0, pa je Marej izjednačio na 5:5. Ipak Opelka se bolje snašao u završnici i sa 8:6 je osvojio taj dio igre i poveo sa 1:0 u setovima.

Teniser iz Škotske je već u trećem gemu drugog seta napravio brejk i kasnije je propustio još dvije brejk lopte i jednu set loptu, ipak na svoj servis je bio siguran i  sa 6:4 je izjednačio na 1:1. U prvom gemu trećeg seta Marej je propustio dvije brejk lopte, pa je kasnije odbranio jednu brejk priliku.

Ipak u devetom gemu je uspio da oduzme servis gem rivalu i sa 6:4 napravi preokret i izbori plasman u finale Sidneja gdje će igrati protiv boljeg iz meča Aslan Karacev – Danijel Evans