Švajcarac Rodžer Federer izgubio je u četvrtfinalu turnira u Dohi od gruzijskog tenisera Nikoloza Basilašvilija rezultatom 2:1 (3:6, 6:1, 7:5).

U prvom setu viđena je jako dobra igra Rodžera Federera. Odmah u prvom gemu ovog meča spasio je brejk loptu, da bi u četvrtom gemu i oduzeo servis svom protivniku (3:1). U narednom gemu Nikoloz Basilašvili imao je čak dvije nove šanse da se vrati u ovaj set, međutim Švajcarac je dobrim servisima spasio i ove brejk lopte i u narednom periodu poprilično sigurno osvoji prvi set rezultatom 6:3.

Drugi set bio je mnogo kraći nego prethodni. Gruzijac je u drugom gemu ovog seta napravio brejk i u narednom gemu spasio tri vezane brejk lopte dobivši čak pet poena za redom (3:0). Na kraju ovog seta Basilašvili je napravio još jedan brejk i izjednačio rezultat ovog meča 6:1.

U odlučujućem setu prvih šest gemova se igralo uz servis. Da bi se u sedmom gemu Federer suočio sa brejk loptama koje je uspio spasiti (4:3). Švajcarski teniser je u 10. gemu na servis protivnika imao meč loptu, ali ju nije iskoristio, da bi u narednom gemu Basilašvili napravio ključni brejk koji je i potvrdio i upisao jednu od najvećih pobjeda u svojoj karijeri (7:5).

U polufinalu Gruzijac će se sastati sa Tejlorom Fricom.