Filmski scenario: Đoković u polufinalu Rima protiv Italijana koji vodi u međusobnim okršajima

Lorenco Sonego je poput Novaka Đokovića nadoknadio deficiti u četvrtfinalu mastersa u Rimu protiv petog nosioca Andreja Rubljova, te je poslije dva i pol sata igre trijumfovao rezultatom 2:1 (3:6, 6:4, 6:3).

Zanimljivo je da je tokom cijelog susreta viđeno samo pet brejkova, ali očigledno da je gubljenje prednosti početnog udarca presudilo kada je bilo najpotrebnije.

U toku prvog seta Sonego je poprilično loše servirao, pa je već u trećem gemu “ostao kratak” na svoj servis što je Rubljov znao iskoristiti, a u preostalom dijelu uvodnog perioda igre ruski teniser potvrdio je brejk prednosti za 6:4 i 1:0 u setovima.

Kada je drugi set u pitanju, sve je bilo riješeno već poslije uvodnog gema. Naime, Rubljov je izgubio gem na svoj servis, a do kraja seta nije viđen niti jedan brejk, pa je Italijan izjednačio na 1:1 osvojivši drugi set rezultatom 6:4.

U posljednjem i odlučujućem setu Sonego je tokom četvtog gema “preživio” čak četiri brejk lopte, da bi vođen tom energijom u narednim gemovima čak dva puta oduzeo servis rivalu, što je na kraju bilo dovoljno za 6:3 i trijumf poslije preokreta 2:1.

Sonego je do sada samo jednom igrao protiv Đokovića i savladao ga u četvrtfinalu Beča prošle godine ubjedljivim i neočekivanim rezultatom 6:2, 6:1. Italijan je trenutno 33. igrač svijeta, a poslije Rima će napredovati do bar 28. pozicije.