Francuz iznenadio Čilića na pripremnom turniru u Melburnu

Hrvatski teniser Marin Čilić se danas nije uspio plasirati u drugo kolo turnira “Murray River Open” koji se održava u Melburnu.

On je na startu takmičenja poražen od Žeremija Šardija rezultatom 2:1 u setovima (2:6, 6:3, 7:6) nakon dva i po sata.

Hrvatski teniser je odlično otvorio meč i u prvom setu je čak tri puta oduzimao servis protivniku i tako lako dobio sa 6:2. Početkom drugog seta Čilić je u dva gema imao po brejk loptu, te nije uspio doći do prednosti da bi u osmoj igri te dionice izgubio svoj početni udarac iako je imao pet prilika za osvajanje tog gema. Tada je Čilića nije dobro išao servis i njegovom dvostrukom greškom Šardi je izjednačio na 1:1 u setovima.

Naredni treći set je trajao kao prva dva. Šardi je uspio doći do brejka u semoj igri kada je osvojio tri poena na Čilićev prvi servis. Hrvat je izjednačio brejkom na 4:4 i produžio meč. Šardi je imao servis za pobjedu kod 6:5, ali je Čilić odigrao odličan gem i osigurao sebi taj-brejk. Čilić je stalno vodio u nastavku 6:3, međutim propustio je najbolju šansu promašivši forhend. Šardi je izjednačio na 6:6 kada Hrvat nije uspio ubaciti prvi servis. Čilić je imao potom meč lopte i kod 7:6 i 8:7, ali nije uspio kapitalizovati, da bi kod rezultata 8:8 napravio čak devetu dvostruku servis grešku i pružio svom rivalu prvu meč loptu uz servis. Francuz je to iskoristio i došao do treće pobjede u sedmom duelu protiv hrvatskog tenisera.