Rumunka Simona Halep i Špankinja Garbinje Muguruza plasirale su se u osminu finala US opena.

Simona Halep je nakon 2 sata i 23 minuta igre i tri seta eliminisala Kazahstanku Elenu Ribakinu sa 7:6, 4:6, 6:3. U prvom setu je prije taj brejka viđeno čak šest brejkova. Najprije je Ribakina povela sa 3:0, da bi se onda Rumunka vratila u set. Povela je igračica iz Kazahstana sa 5:3, ali onda su uslijedila tri vezana gema za Rumunku koja nakon toga ispušta svoj servis te se igrao taj brejk.

U taj brejku je viđena velika drama. Jedanaest puta ukupno su igračice gubile servis, a Halep je spasila tri set lopte prije nego što je sa 13:11 uspjela da dobije prvi dio igre.

Kazahstanka je uzvratila u drugom setu iako je još jednom bila ispustila veliko vođstvo. Na kraju je uspjela da osvoji set sa 6:4 i da izjednači rezultat.

Ipak, u odlučujućem setu Rumunka je pokazala kvalitet, pa je, i pored izgubljenog uvodnog gema na svoj servis, lako privela meč kraju.

Halep će u osmini finala igrati protiv pobjednika meča u kom se sastaju Elena Svitolina i Darija Kasatkina.

Tri seta igrala je i Špankinja Garbinje Muguruza koja je bila bolja od Viktorije Azarenke sa 6:4, 3:6, 6:2. Španska teniserka je nakon uvodnog zaostatka zaigrala mnogo bolje i uz dva brejka povela sa 1:0 u setovima.

Azarenka je u drugom setu bila mnogo bolja, povela je sa 4:0, a zatim i sa 5:1, te je nakon dva izgubljena gema dobrim servisima izjednačila rezultat.

Ključni gem u odlučujućem setu bio je šesti kada se dogodio prvi brejk koji je psihološki oslabio Bjeloruskinju koja je na kraju još jednom ispustila servis, te je morala da se oprosti od posljednjeg grend slema u sezoni.

U narednoj rundi Muguruza će igrati protiv Čehinje Barbore Krejčikove koja je nadigrala Ruskinju Kamilu Rahimovu sa 2:0 (6:4, 6:2).