Mektić

Teniski turnir na Olimpijskim igrama u Tokiju u konkurenciji dublova pripao je Nikoli Mektiću i Mati Paviću koji su u finalu savladali drugi hrvatski par Ivan Dodig i Marin Čilić rezultatom 2:1 (6:4, 3:6, 10:6).

Nikola Mektić i Mate Pavić su već u prvom gemu iskoristili malu nesigurnost Marina Čilića na servisu i osigurali brejk prednosti.

Do kraja seta su tu prednost zadržali ne dozvolivši rivalima ni jednu brejk priliku, dok su propustili pet šansi da još ubjedljivije riješe set (6:4).

Drugi set bio je mnogo izjednačeniji, Čilić i Dodig su podigli nivo servisa, da bi se u šestom gemu vratili nakon Mektićevih i Pavićevih 30:0 i napravili brejk. Mektić i Pavić su tada prvi put na turniru ispustili svoj servis, a Čilić i Dodig nisu propustili ukazanu šansu već su dobili set i poravnali na 1:1 (6:3).

Tako je pobjednik riješen u super taj-brejku koji su Mektić i Pavić otvorili sa furioznih 6:0. Dodig i Čilić uspjeli su da se oporave i smanje na 8:6, ali najbolji dubl svijeta osvojio je naredna dva poena i olimpijsko zlato.

Mektić i Pavić su na savršen način krunisali svoju prvu zajedničku sezonu u kojoj su osvojili osam turnira, uključujući i Vimbldon.

Dodig i Čilić mogu biti zadovoljni srebrom jer nisu bili ni među nosiocima na turniru.

U duelu za bronzu Markus Daniel i Majkl Venus sa Novog Zelanda pobijedili su Amerikance Tenisa Sandgrena i Ostina Krajičeka sa 2:0 (7:6, 6:2).