Hurkač, Dakvort i Fric prošli u četvrtfinale Mastersa u Parizu

Hubert Hurkač, Džejms Dakvort i Tejlor Fric plasirali su se u četvrtfinale Mastersa u Parizu pobjedom nad Dominikom Kepferom, Aleksejem Popirinom i Kameronom Norijem.

Hurkač je sa 2:1 (4:6, 7:5, 6:2) bio bolji od Dominika Kepfera, a teniseru iz Njemačke u prvom setu bio je dovoljan jedan brejk da osvoji taj dio igre. U prva četiri gema drugog seta viđena su četiri brejka, pa je Hurkač propustio tri brejk i set lopte u desetom gemu, da bi ubrzo Poljak ipak oduzeo servis gem protivniku i izjednačio na 1:1. Treći set je prošao lagano u korist Hurkača koji je sa dva brejka stigao do pobjede i duela sa Džejms Dakvortom.

Dakvort je savladao Popirina sa 2:0 (7:6, 6:4), a već na startu meča je napravio brejk. Ipak rival je odmah uzvratio, te se kasnije otišlo u taj-brejk i tu je Džejms bio bolji sa 8:6 od svog sunarodnika. U drugom setu Dakvort je poveo sa čak 4:0, ali se Popirin uspio vratiti na 4:4, no opet je Džejms napravio brejk i stigao do pobjede.

Tejlor Fric je sa 2:0 (6:3, 7:6) pobijedio Kamerona Norija, a u prvom setu bio mu je dovoljan jedan brejk, dok u drugom setu nije bilo brejkova i tu je odluka pala u taj-brejku. Fric je propustio prvu meč loptu, a onda je iskoristio drugu i plasirao se u četvrtfinale gdje ga čeka meč sa Novakom Đokovićem.