Džon Izner i Roberto Bautista Agut danas su savladali Feliksa Ože-Alijasima, odnosno Jana-Lenarda Štrufa i plasirali se u osminu finala mastersa u Majamiju.

Izner je od svog protivnika bio bolji u dva seta, oba puta u taj-brejku. Zanimljivo, da nijedan od igrača na meču nije imao priliku da oduzme protivniku servis. Amerikanac je protivniku u oba taj-brejka dozvolio da osvoji po pet poena.

U četvrtfinalu Izner će igrati protiv Bautiste Aguta koji je danas nakon tri seta savladao Jana-Lenarda Štrufa po setovima 4:6, 6:3, 6:2.

Nijemac je u prvom setu uspio da dva puta oduzme servis Bautisti Agutu koji je to učinio samo jednom i tako izgubio taj dio igre. U drugom je već španski teniser iskusno jednom oduzeo servis Štrufu, a potom sačuvao stečenu prednost, da bi o pobjedniku odlučivao treći set. Tu su u prva dva gema oba tenisera izgubili svoj servis, ali je Bautista Agut ipak imao više snage i do kraja rutinski zakazao duel u osmini finala.