Photo by Aurelien Morissard/Xinhua/Starsport

Srpski teniser Novak Đoković pobijedio je danas Aleksandra Zvereva u četvrtfinalu Australijan opena, a okidač za preokret bio je polomljen reket početkom trećeg seta.

Nakon izjednačenja u setovima, Zverev je odlično otvorio i treći set i poveo sa 3:0 uz brejk prednosti. Nije najbolji teniser svijeta bio u pravom raspoloženju u tom trenutku, a jasno je bilo koliko mu je stalo do pobjede.

U jednom trenutku nakon što nije iskoristio brejk priliku, Đoković je nekoliko puta udario svojim reketom od zemlju i potpuno ga slomio.

Izgleda da je stvano ljut kada radi to. To nije nešto uobičajeno od njega. Mislim da ga nikad nisam vidio ovakvog” – rekao je u tim trenucima Džim Kurije.

Nakon toga jasno je šta je uslijedilo. Pet vezanih gemova je osvojio Đoković i poveo sa 2:1 u setovima, a onda u četvrtom potvrdio plasman u polufinale.