Kanađanke slavile u prva dva meča protiv Srbije

U prvom meču plej-ofa za plasman u Svjetsku grupu Bili Džin King Lejla Fernandez je savladala Olgu Danilović u Kraljevu sa 2:1 (7:5, 4:6, 6:4), dok je Rebeka Marino sa 2:0 (6:4, 7:6) bila bolja do Nine Stojanović.

Veliku borbu vodile su Olga Danilović i Lejla Fernandez, ali je ipak Kanađanka osvojila bod za svoju državu. Dva puta je Fernandez imala brejk prednost u prvom setu, jednom je i servirala za set, no sve je to odbranila Olga. Ipak u trenutku kada je Danilovićeva servirala za ulazak u taj-brejk protivnica je napravila brejk i osvojila set sa 7:5.

Drugi set je bio dosta mirniji i tu je srpska teniserka sa jednim brejkom stigla do izjednačenja od 1:1 u setovima. U trećem setu Fernandez je imala brejk prednosti i servirala je za pobjedu, no Olga je vratila ribrejk, da bi opet u ključnom trenutku prepustila servis gem protivnici i tako je Kanađanka ostvarila pobjedu.

U drugom meču Nina Stojanović je pružila dobar otpor Rebeki Marino, ali je poput Olge u prvom setu izgubila brejk u najgorem mogućem trenutku za 6:4 i osvajanje prvog seta od strane Marino. U drugom je viđeno čak šest brejkova i otišlo se u taj- brejk, gdje je Marino bila prisebnija i slavila je 8:6.

Sutra su na programu novi mečevi gdje će igrati Stojanović -Fernandez i Danilović, Marino, a ako bude bilo potrebe sastaće se i dublovi.