(Xinhua/Han Yan)/Starsport

Grčki teniser Stefanos Cicipas savladao je u četvrtfinalu Rolan Garosa Danila Medvedeva iz Rusije sa 3:0 (6:3, 7:6, 7:5).

Duel dvojice tenisera koji imaju burnu istoriju iza sebe, a Cicipas je izašao kao pobjedni i po četvrti put je ušao u polufinale nekog grend slema. Medvedev uopšte nije izgledao kao da je došao na teren u prvom setu, Stefanos je osvojio jedna brejk i bez većih problema mu je pripao set sa 6:3.

U drugom je poveo sa 3:1 i djelovalo je kao da će vrlo lako stići do trijumfa, ipak u tim trenucima se Danil razigrao, počeo je osvajati bitne poene i napravio je ribrejk. Kasnije nije uspio da iskoristi dvije set lopte na protivnički servis, te se otišlo u taj-brejk koji je pripao grčkom teniseru sa 7:3.

Prva dva servis gema Cicipas je branio brejk lopte, pa je zatim i propustio dvije, da bi Medvedev po uspio da oduzme servis protivniku i povede sa 4:2. Već narednu priliku Stefanos je iskoristio i izjednačio na 4:4 i kada se pomislilo da će opet biti taj-brejk Cicipas je napravio brejk i pobijedio sa 3:0.

Njegov rivala u polufinalu biće Aleksandar Zverev.