Kecmanović ipak nije mogao do novog čuda, Fric ušao u polufinale

Srpski teniser Miomir Kecmanović poražen je do Tejlora Frica iz Sjedinjenih Američkih Država sa 2:1 (7:6,, 3:6, 6:1) u četvrtfinalu Indijan Velsa.

Nakon što je na putu do četvrtfinala izbacio igrače poput Marina Čilića i Matea Beretinija, Kecmanović sada nije mogao do trijumfa nad domaćim teniserom. Sredinom prvog seta Fric je imao jednu brejk loptu, ali se Miomir odbranio da bi kod rezultata 5:5 Amerikanac odbranio dvije brejk šanse, te se otišlo u taj-brejk. Tu u oba tenisera gubili dosta poena na svoj servis, da bi Fric odmah iskoristio svoju set loptu i osvojio taj dio igre sa 7:5.

Tokom drugog seta Kecmanović je odbranio čak pet brejk lopti, a onda je u osmom gemu on oduzeo servis gem protivniku i to bez izgubljenog poena, da bi nakon toga iskoristio treću set loptu, poslije odbranjene jedne brejk šanse i sa 6:3 je izjednačio na 1:1. Ipak u trećem setu na terenu je postojao samo Fric koji je sada iskoristio svoje prilike sa 6:1 stigao do pobjede i plasmana u polufinale.

Tu će igrati protiv ruskog tenisera Andreja Rubljova, dok se u drugom polufinalu sastaju  Španci Karlos Alkaraz i Rafael Nadal.