Koria

Danas su na programu bili polufinalni susreti ATP turnira u Baštadu, a plasman u finale izborili su Federiko Koria i Kasper Rud.

U prvom meču dana Federiko Koria za nešto više od sat vremena savladao je Nijemca Janika Hanfmana rezultatom 2:0 (6:2, 6:1).

Argentinac je furiozno ušao u ovaj meč i već na startu imao je dva brejka prednosti (4:0). Tu veliku prednost pretvorio je i u osvajanje prvog seta sa 6:2.

Drugi set nastavio je u istom ritmu Koria koji je Hanfmanu prepustio samo jedan gem i relativno lagano se plasirao u finale ovog turnira.

U drugom polufinalu Norvežanin Kasper Rud pobijedio je Roberta Karbaljes Baenu rezultatom 2:0 (6:1, 6:4).

Prvi set trajao je samo 29 minuta, a Rud je sa dva brejka prednosti prvo poveo sa 5:0, a onda u sedmom gemu iskoristio svoju drugu set loptu za vođstvo u setovima na ovom susretu (6:1).

U drugom setu viđena je veća borba, ali Norvežanin nije dopustio svom protivniku da se vrati u ovaj meč i ključnim brejkom u devetom gemu osvojio je i ovaj set i tako se plasirao u finale ATP turnira u Baštadu (6:4).

Finale ATP turnira u Baštadu na programu je sutra sa početkom od 15h.