Španski teniser Pablo Karenjo Busta pobijedio je Argentinca Federika Delbonisa rezultatom 2:0 (7:6, 6:3) i tako se plasirao u finale ATP turnira u Hambrugu.

U prvom setu oba tenisera bila su veoma sigurna na svoj servis, što nije baš karakteristično za šljaku. Pobjednik seta riješen je u taj-brejku, a ova dionica pripala je Pablu Karenju Busti 7:2 (7:6).

Drugi set počeo je odmah sa brejk prilikama na obje strane, međutim do oduzimanja servisa nije došlo (1:1). U petom gemu viđen je prvi brejk na meču, a do njega je došao Karenjo Busta, koji je u devetom gemu ponovo oduzeo servis Federiku Delbonisu i tako se plasirao u svoje prvo ATP 500 finale u posljednje četiri godine (6:3).

U finalu ATP turnira u Hamburgu Pablo Karenjo Busta igraće protiv srpskog tenisera Filipa Krajinovića.