Krajinović i Ćaćić donijeli Srbiji pobjedu nad Norveškom

Srpski dubl Filip Krajinović i Nikola Ćaćić savladali su norveški dubl Kaspera Ruda i Viktora Đurasovića sa 2:0 (7:6, 6:3) i tako Srbiji donijeli pobjedu u ovom duelu.

Prvo je Filip Krajinović savladao Viktora Đurasovića, pa je Kasper Rud bio bolji od Dušana Lajovića, nakon čega je uslijedio dubl duel. Norvežani su domah na startu napravili brejk i onda odbranili tri brejk šanse, ipak srpski dubl je kasnije uspio da uzvrati i izjednači na 4:4, a nakon toga se otišlo u taj-brejk. Tu su Krajinović i Ćaćić izdominirali i sa 7:3 su osvojili prvi set.

Opet su Norvežani na startu drugog seta napravili brejk, ali je brzo Srbija uzvratila sa dva brejka i kasnije bez problema sačuvala tu prednost i trijumfovala sa 2:0.

U narednom kolu Srbija će igrati protiv Čilea.