Srpski teniser Filip Krajinović pobijedio je Danijela Altmajera rezultatom 2:1 (6:3, 6:7, 6:1) i tako je zakazao osminu finala ATP turnira u Hamburgu sa Filipom Kolšrajberom.

Filip Krajinović napravio je jedini brejk prvog seta u četvrtom gemu, i spretno održao prednost i poveo sa 1:0 na ovom meču (6:3).

U drugom setu ponovo je srpski teniser imao ranu prednost od 3:1, međutim ovog puta pitao se i Danijel Altmajer koji je poravnao na 3:3, a onda i poveo sa 5:3. U narednom gemu imao je i set loptu na svoj servis, ali je Krajinović uspio da mu oduzme servis. Pobjednik seta riješen je u taj-brejku kojeg je Danijel dobio sa 7:3 (7:6).

Na startu trećeg i odlučujućeg seta Altmajer je imao problema sa povredom i tražio je medicinski tajm-aut. Krajinović je sa dva uvodna brejka napravio nedostižnu prednost, a na kraju je slavio sa 6:1, iskoristivši odmah prvu od tri meč lopte na svoj servis.

U narednom kolu igraće protiv domaćeg tenisera Filipa Kolšrajbera.