Španski teniser Rafael Nadal savladao je Britanca Kamerona Norija rezultaotom 3:0 (6:3, 6:3, 6:3) i tako se plasirao u somiu finala Rolan Garosa.

U prvom setu oba tenisera bila su sigurna na svoj servis, a pad koncentracije Kamerona Norija, iskoristio je Rafael Nadal u šestom gemu kada je napravio i jedini brejk ovog seta i poveo sa 1:0 (6:3). Drugi set bio je potpuna suprotnost od prvog, jer je viđeno čak šest brejkova.

Odlično je otvorio ovu dionicu Britanac i poveo sa 2:0. “Kralj šljake” je onda podigao nivo u svojoj igri i nakon šest gemova došao do izjednačenja 3:3. U narednom gemu Nadal oduzima servis svom protivniku i tu prednost nije ispustio do kraja ovog seta (6:3).

U trećem setu Nadalu je bio dovoljan jedan brejk u četvrtom gemu da ostvari treću ovogodišnju pobjedu na Rolan Garosu i da se plasira u osminu finala (6:3).

Tamo ga čeka Janik Siner koji je danas savladao Mikaela Imera sa 3:0 (6:1, 7:5, 6:3).