Češka teniserka Barbora Krejčikova savladala je Mariju Sakari iz Grčke sa 2:1 (7:5, 4:6, 9:7) i plasirala se u finale Rolan Garosa.

Češka bajka i dalje traje, nakon što je prvi prošla dalje od četvrte faze takmičenja Barbora je uspjela da dođe do finala. Prva tri gema u meču bili su brejkovi, od toga su dva pripala češkoj teniserki, pa je Sakari uspjela da izjednači na 3:3. Ipak Krejčikova je došla do novog brejka i servirala je za osvajanje seta, ali tu šansu nije iskoristila jer je protivnica napravila ribrejk. Opet je kasnije Barbora oduzela servis brejk i sada je potvrdila tu prednost i osvojila prvi set sa 7:5.

Sakari je na početku drugog seta povela sa 4:0, da bi Krejčikova uspjela da vrati jedan brejk, ali nije mogla više od toga i Grkinja je izjednačila na 1:1 u setovima. U trećem setu obje teniserke su veoma dobro servirale, ipak Marija je oduzela servis gem protivnici i došla je u situaciju da servira za pobjedu, a prije  toga je propustila meč loptu. Češka teniserka je napala protivnički servis i iskoristila je drugu brejk šansu da ostane u meču.

Nakon toga Krejčikova je imala dvije vezane meč lopte na Marijin servis, ali se grčka teniserka izvukla i odbranila još jednu meč loptu. Barbora je više prijetila na servis protivnice i opet je stigla do meč lopte, ali je nakon rasprave sa sudijom nju propustila, jer je sudija vidio da je lopta bila u terenu. To je nije puno poremetilo i ušla je prvo singl finale.

Njena rivalka u finalu Rolan Garosa biće Anastasija Pavljučenkova iz Rusije.